21 Mayıs 2016 Cumartesi

EDELKRONE

    Yaptığım binlerce araştırma. Bulunduğum bu konum ve şu an bakmakta olduğum  manzara, ne kadar da ironik. Bu gün, belki de hayatımda çok az rastladığım mutluluk göz yaşları dökülmek üzereydi gözlerimden... Zira belki de şu ana kadar ki yaşamımda hayalime en yakın hissettiğim an bu andı.

    Bu sabah 04:30 a kadar uyanıktım. Ve bu saate kadar araştırmalarım sonucunda bir youtube kanalına denk geldim. Belki de hayalimin %40 lık kısmını gerçekleştiren bir grup insanı görebilmek ve bu insanlarla aynı coğrafya da bulunmak sabahın ilerleyen saatlerinde beni daha motive etmişti. Sadece bir hayalim değil, bütünün %40 dan bahsediyorum.

    Kesinlikle saygı duyulası bir çok adım atmışlar. Ve bu yolda ilerlemişler. Kimileri için değişik bir çok detayı gözler önüne sermişler. Ama asıl olay kanallarında ki videolarda sisteme ters düşen inceler... Bu onların düzen karşıtı olmalarından dolayı değil, düzeni yükseltecek değerlerin arka planda kalmasına olan karşıtlıklarından dolayı kaynaklanıyor.

    O, insanlara yukarıdan bakan gökdelenden farklılıkları net bir şekilde görüyor olmalılar... Şimdi yaptıkları şeylerden bahsetmek çekmiş oldukları videoları soyutlamak olurdu. Verdikleri emekleri sizlerde görebilesiniz diye buraya  bir link bırakıyorum. Buradan kolayca ulaşabilirsiniz. Başka Bir Şey adlı youtube kanalında ki tüm videoları izlemenizi tavsiye ediyorum.

    Şimdi şöyle düşününce, sitede şu ana kadar yazdığım yazıları sanki videoya çekmişler gibi. Tabii ki eksikleri var. Ama mutlu olmalarının bir sebebi de eksikleri olması. Zira işleri bu noksanlıkları bulup tamamlamak. Beraber aynı amaç uğruna çalışan küçük bir insan grubu. Bir amaç uğruna aynı yolda koşturuyorlar. İstedikleri işi yaptıkları gözlerindeki parıltıda belli. Bunu sizlerde kolaylıkla göreceksiniz. Ama gördüğünüz sadece bu olmamalı bence...

    İlerleyişi destekleyen görünmeyen etkenler her zaman insanların içinde olmuştur. Azim dediğimiz olayın oluşumuydu belkide bu. Her gün farklı bir projeye yelken açmak ve bu işi severek yapmak başarının asıl sebebiydi bence.

    Kadir Köymen' i ve yanındaki arkadaşlarını tek tek tebrik ediyorum. Umarım ben size rakip olana kadar bu yol ve istikamette devam edersiniz. Zira ben sevdiğim insanların yükselmesini istiyorum. Yükselmenin en iyi yolununda bir rakibe sahip olmakla mümkün olduğunu biliyorum. Siz bugün bana hayalini kurduğum rakiplerimin yaşadığını ve çok da uzağımda olmadığını gösterdiniz.

    Buradan bizler gibi düşünen diğer insanlara da sesleniyorum. Kendiniz gibi olan insanları bulun. Bunu başardığınızda hayatın ne kadar zevkli olduğunu göreceksiniz. 


    Kadir Köymen' in sözleri ile: Uzmanlık sahibi olunca yola başlamıyoruz, yol bittiğinde uzman oluyoruz.